Тваринництво

Фотоелектричні панелі навіть на частині даху пташника забезпечать електроенергією для його освітлення і вентиляції

Фотоелектричні панелі навіть на частині даху пташника забезпечать електроенергією для його освітлення і вентиляції

За допомогою фотоелектричних панелей енергію сонця можна перетворити на електричну з ефективністю 9-24%. При цьому ціна батареї становитиме близько $1-3/Вт номінальної потужності. За промислової генерації електрики за допомогою фотоелементів ціна за $0,25/ кВт⋅год, а в найсучасніших системах – $0,1/кВт⋅год.

Зазвичай сонячну фотоелектричну систему (ФЕС) установлюють на даху пташника. Строк її служби становить близько 25 років, а витрати на ремонт невеликі, пише журнал «Наше птахівництво».

Фотоелектричні панелі, встановлені тільки на частині даху, можуть забезпечити електроенергією систему освітлення і вентиляції пташника, механізми кормороздавання та прибирання посліду тощо.

Фотоелектричні панелі, з яких складається типова ФЕС, заряджають акумулятор за допомогою контролера заряду. А потім електроенергія з акумулятора перетворюється на змінний струм інвертором і подається в пташник.

Найбільшу кількість електроенергії можна отримати від фотоелектричних панелей південної орієнтації, але ідеальний кут їхнього встановлення змінюється з широтою.

Коли вироблену електроенергію не використовують, її реалізують за спеціальним «зеленим» тарифом у загальнодержавну або регіональну електромережу.

Досвід застосування ФЕС на птахофермах у США та Великій Британії засвідчив, що споживання електроенергії із загальної електромережі можна зменшити на 30-85%, а також істотно зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу.

Крім того, фотоелектричні панелі можуть бути джерелом аварійного живлення, яке за потреби вмикатиметься негайно.

Як повідомлялося, у новому швейцарському пташнику використовують лише енергію сонця.