Евтаназія птиці газом простіша за підлогового утримання
За депопуляції птиці газом смерть настає від нестачі кисню в повітрі. Для витіснення кисню з повітря використовують вуглекислий газ, азот, аргон або їхні суміші, пише журнал «Наше птахівництво».
Евтаназія сумішами вуглекислого газу з аргоном або азотом вважається гуманнішою, та вуглекислий газ коштує дешевше. До того ж він важчий за повітря й опускається вниз – у зону перебування птиці, тому його застосовують частіше.
Суміш із 20% вуглекислого газу та 80% аргону забезпечує евтаназію курей за 2 хвилини, качок – за 3 хвилини.
За евтаназії вуглекислим газом концентрація CO2 у повітрі має становити не менше ніж 40%. Дорослі кури у такому середовищі стають непритомними за 20-30 с, гинуть протягом 2-4 хвилин.
Простішою є евтаназія птиці, яку утримують на підлозі, ніж тієї, що утримують у багатоярусних кліткових батареях. В останньому випадку певна кількість птиці може залишитися живою, що викликає питання з точки зору добробуту тварин.
Щоб утримати газову суміш, необхідна герметизація всього пташника або спеціальні намети чи камери. За хорошої герметизації пташника, що в сучасних пташниках здійснити відносно легко, для надійної евтаназії на кожний кубометр його об’єму потрібно подати 1,3 кг вуглекислого газу.
У випадку з наметом його встановлюють безпосередньо у пташнику або назовні. Найпростіший варіант – широке та довге полотно поліетиленової плівки, яке вкладають на підлогу пташника на птицю, краї притискають підстилкою, і подають під нього газ. Спосіб дозволяє значно зменшити витрати газу.
Нагадаємо, перевага депопуляції птиці струмом – у її доволі високій продуктивності.