Тваринництво

Ешерихіоз в індиків лікують антибіотиками

Ешерихіоз в індиків лікують антибіотиками

У разі ешерихіозу в індиків хворобу дешевше лікувати. Для цього застосовують антибіотики, пише журнал «Наше птахівництво».

Щоб не з’являлися стійкі до антибіотиків колібактерії, важливо періодично змінювати препарати.

Профілактають колібактеріоз за допомогою вакцинації. Для цього застосовують інактивовані та живі вакцини, специфічні сироватки.

Токсикогенні ешерихії мають високу антибіотикостійкість, що істотно перешкоджає застосуванню антибіотиків. Збудник колісептицемії зберігається в довкіллі близько чотирьох місяців. Кишкова паличка добре переносить заморожування і висушування. У фекаліях і слизу вона здатна зберігатися до 30 днів, у воді та ґрунті – декілька місяців.

Однак ешерихії нестійкі до дії формаліну, крезолу, лугів, високих температур: за температури 100 °С вони гинуть миттєво, за 80 °С – протягом 15 хвилин.

Згубно діють на ешерихії 4%-й гарячий розчин гідроксиду натрію, 5%-на емульсія ксилонафту, 10%-на емульсія дезінфекційного креоліну, 20%-на суспензія гідроксиду кальцію, а також освітлений розчин хлорного вапна, що містить 3% активного хлору.

Часто колісептицемія виникає в пташниках, де погано працює система мікроклімату, а також після стресів у птиці. Тому для запобігання спалаху інфекції вкрай важливо підтримувати оптимальні показники мікроклімату, правильно нормувати раціони, де збалансовані мікро-, макроелементи, біологічно активні речовини. Це забезпечить біологічну опірність організму й нормальне здоров’я стада.

Також потрібно чітко дотримуватись усіх санітарно-дезінфекційних етапів, періодично застосовувати аерозольні препарати для дезінфекції повітря.

Нагадаємо, інкубаційний період колібактеріозу в індиків триває від кількох годин до трьох діб. Коліінфекція проявляється в респіраторній, кишковій і генітальній формах.