Тваринництво

Екстракт деревини каштана поліпшує антиоксидантний статус бройлерів

Під час дослідження в Коледжі науки про тварин і технології при Китайському сільськогосподарському університеті в Пекіні вивчалися гіпотези, згідно з якими екстракт деревини каштана як джерело дубильної кислоти, що гідролізується, може замінити кормові антибіотики і поліпшити показники росту у бройлерів, засвоюваність ними поживних речовин, якість м’яса, антиоксидантний статус, імунну функцію і ліпідний обмін.

Про це пише All About Feed.

168-денних бройлерів розділили на три групи з різним типом харчування: контрольний раціон на основі кукурудзяно-соєвого борошна; антибіотичний раціон базисної дієти плюс 75 мг/кг хлортетрациклину; раціон базисної дієти з додаванням екстракту каштанової деревини плюс 1000 мг/кг танінів каштанового борошна.

Результати дослідження засвідчили, що кінцева маса тіла була вище в групі бройлерів, які мали в раціоні екстракт каштанової деревини. Середньодобовий приріст маси тіла був вище, а коефіцієнт приросту у бройлерів, які отримували екстракт каштанової деревини був нижче, ніж у бройлерів, які отримували контрольний раціон.

Бойлери, яких годували дієтою з екстрактом каштанової деревини, показали вищі значення загальної антиоксидантної здатності, глутатіонпероксидази і супероксиддисмутази у сироватці крові, ніж бройлери в інших групах.

Концентрація IgG у сироватці крові була вищою, а загальний холестерин, холестерин ліпопротеїнів низької щільності і концентрація сечовини-N були нижче в раціоні бройлерів, яких годували дієтою з екстрактом каштанової деревини.

Тому було рекомендовано додавати 1000 мг/кг екстракту каштанової деревини для поліпшення антиоксидантного статусу, обміну холестерину й ефективності росту без впливу на нормальну якість м’яса у бройлерів.

Нагадаємо, рослинні екстракти рекомендують використовувати в годівлі птиці, особливо за стресових умов.

Довідка

Дубильні речовини (таніни) – це вторинні рослинні метаболіти, які зазвичай діляться на дві групи – конденсовані і гідролізовані. Конденсовані дубильні речовини можуть знижувати засвоюваність білків. Отже, тривале використання конденсованих дубильних речовин може знижувати показники росту і засвоюваність поживних речовин у моношлункових тварин. Однак вважається, що гідролізовані дубильні речовини позитивно впливають на показники росту і стан здоров’я курчат. Дубильна кислота, що гідролізується, виробляється з екстракту деревини, яка має вищі поліфенольні сполуки.