Тваринництво

Експерти ООН припустили, як споживання м’яса вплинуло на COVID-19

Експерти ООН припустили, як споживання м’яса вплинуло на COVID-19

Група експертів Програми з навколишнього середовища ООН і Міжнародного науково-дослідного інституту тваринництва вважає, що зростання попиту на тваринний білок разом із нераціональними методами ведення сільського господарства і зміною клімату могло прискорити появу і розвиток нових захворювань, зокрема COVID-19.

Про це пише euromeatnews.

Зоонотичні захворювання, які переходять від тварин до людини, посилюватимуться, якщо не вживати заходів із захисту дикої природи та збереження навколишнього середовища, попереджають експерти.

На їхню думку, вірус Ебола, гарячка Західного Нілу та SARS також є зоонотичними хворобами: вони виникли у тварин і перекинулися до людини.

«За останнє сторіччя ми бачили принаймні шість великих спалахів нових коронавірусів, –зауважила Інгер Андерсен, виконавча директорка Програми ООН із навколишнього середовища, заступниця генерального секретаря ООН. – За два останні десятиліття зоонотичні захворювання завдали економічних збитків у розмірі $100 млрд, не враховуючи COVID-19».

Нинішня пандемічна криза в найближчі два роки завдасть більшої шкоди світовій економіці: $9000 млрд, вважає вона.

«Ми інтенсифікували сільське господарство, розширили інфраструктуру і видобули ресурси за рахунок наших диких просторів, – наголосила Інгер Андерсен. – Дамби, іригація та фермерські господарства пов’язані з 25% інфекційних захворювань людини. Подорожі, транспорт і ланцюжки поставок продовольства стерли кордони і відстані. Зміна клімату сприяє поширенню патогенних мікроорганізмів. Наука чітко показує, що якщо ми продовжуватиме експлуатувати дику природу і руйнувати наші екосистеми, то можна очікувати, що найближчими роками ми побачимо стійкий потік цих захворювань, що переходять від тварин до людей».

Нагадаємо, епідеміологи назвали кажанів найімовірнішим джерелом сучасної коронавірусної пандемії.

Як повідомлялося, світовий ринок м’яса атакують дві кризи.