Тваринництво

Експерти оцінили ризики занесення губчастоподібної енцефалопатії ВРХ в Україні

Підсумки науково-обґрунтованої оцінки ризиків щодо занесення та поширення губчастоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби в Україні підбили фахівці Держпродспоживслужби та Проєкт ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні».

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Згідно з вимогами Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), така оцінка ризиків має проводитися щорічно та виявляти всі потенційні чинники можливого виникнення хвороби.

Саме оцінка ризиків та управління ризиками як компоненти процесу аналізу ризиків є суттєвою умовою для отримання Україною офіційного статусу МЕБ щодо цього захворювання як держави, що може контролювати його.

Отримання такого статусу визначає інституційну й організаційну спроможність компетентного органу, а також відкриває та спрощує доступ тваринницької продукції на ринки країн ЄС та інших країн.

Наразі Україна є благополучною щодо губчастоподібної енцефалопатії ВРХ.

Учасники засідання визначили подальші кроки для покращення системи контролю за губчастоподібною енцефалопатією ВРХ, які наблизять Україну до отримання офіційного статусу МЕБ.

Як повідомлялося, МЕБ визнав Україну вільною від ящуру.

Нагадаємо, уникнути хвороб серед ВРХ неможливо, але мінімізувати їх можливо.