Тваринництво

Експерти очікують у лютому зростання закупівельних цін на молоко

Експерти очікують у лютому зростання закупівельних цін на молоко

У першій декаді січня закупівельні ціни на молоко в Україні продовжили низхідний тренд. Основні ціноутворюючі фактори залишилися незмінними. Залежність цін від експорту наразі визначальна.

При цьому експортні компанії торгували за контрактами, укладеними у листопаді-грудні 2017 року, коли ціни на молочні продукти в світі опускалися, повідомили в Асоціації виробників молока.

Наразі закупівельна ціна на екстра-ґатунок продовжила низхідний тренд. Він опустився в ціні на 10 коп. – до 10,03 грн/кг з урахуванням ПДВ.

Проте розвиток світового ринку з перших днів 2018 року змінив свій вектор руху: наразі ціни на молочні продукти досить активно зростають. Підтвердженням того є друге поспіль укріплення Індексу цін на молочні продукти на торгах GDT.

Крім того, запаси вершкового масла в Європі практично нульові, та й у США вони пішли на спад, що підтримуватиме попит на нього в світі і сприятиме подальшому відновленню ціни щонайменше до кінця лютого.

Незважаючи на відновлення виробництва молока в Європі у першій половині 2018 року та приріст в Океанії, експерти очікують на зростання світового імпорту молочних продуктів з боку Китаю та країн, залежних від цін на нафту.

Беручи до уваги такий розвиток ситуації й те, що світові тенденції доходять до України із затриманням у декілька тижні, варто очікувати, що стабілізація закупівельних цін на молоко стане можливою вже в другій половині лютого. Крім того, сезонний дефіцит молока на ринку в той період надасть додаткову підтримку цінам.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!