Ефективність сорбції мікотоксинів відрізняється
Серед усіх токсичних забруднювачів кормів для свинарства найбільшу небезпеку становлять мікотоксини. Для захисту поголів’я свиней від мікотоксикозів і уникнення подальших економічних втрат застосовують кормові добавки – сорбенти. Вони зв’язують токсини у травному тракті тварин і виводять їх із організму, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Окрім мікотоксинів, кормові сорбенти здатні пов’язувати бактеріальні токсини, токсичні продукти метаболізму, іони важких металів і радіоактивні сполуки.
Через розбіжності у фізичних і хімічних характеристиках ефективність сорбції мікотоксинів відрізняється, наголошує Надія Орлова, лікарка ветеринарної медицини ТОВ «Ветсинтез». «Найефективніше сорбенти поглинають полярні мікотоксини (афлатоксини). Неполярні (Т-2 токсин, фумонізин і зеараленон) зв’язуються сорбентами й виводяться менш ефективно», – пояснила вона.
Отже, важливим завданням сорбенту є максимальна ефективність у різних умовах – низького рН шлунку, що сприяє зв’язуванню й виведенню токсинів, і в ділянках із нейтральною кислотністю – тонкому кишківнику. У підсумку рівень pH має вирішальний вплив на структуру поверхні адсорбенту, який зв’язує токсин.
Нагадаємо, боротьбу з мікотоксинами в кормах слід починати ще під час вирощування зернових у полі.