Тваринництво

Сорбенти мікотоксинів допомагають у профілактиці мікотоксикозів

Сорбенти мікотоксинів допомагають у профілактиці мікотоксикозів

Боротьбу з мікотоксинами в кормах слід починати ще під час вирощування зернових у полі, своєчасно застосовуючи фунгіциди. Наступним кроком є правильне зберігання корму, знижуючи вологість насіння рослин. Бажано зберігати корм за максимально низької температури.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Ці кроки з профілактики мікотоксикозів є обов’язковими, але недостатніми. Адже  заражені корми зазвичай містять не один мікотоксин, а низку.

Так, 83% кукурудзи містить принаймні один із шести найпоширеніших мікотоксинів, а 58% зразків заражені кількома мікотоксинами. Тому навіть якщо в кормі не виявлено критичні норми мікотоксинів, усе одно потрібна профілактика та використання сорбентів мікотоксинів.

«Важливо звернути увагу на сорбенти мікотоксинів з оптимальною комбінацією складових, що забезпечать сорбцію широкого спектра токсичних речовин, – радить лікарка ветеринарної медицини Надія Орлова. – Також буде перевагою наявність у продукті додаткових інгредієнтів, дія яких спрямована на поновлення нормального функціонування органів і систем, робота яких була пригнічена наявністю мікотоксинів, важких металів, пестицидів у кормах для тварин».

Наприклад, бурі водорості є натуральним джерелом вітамінів, макро- і мікроелементів, здатні поновлювати брак елементів, підвищувати імунітет тварин і сприяти нормалізації обміну речовин.

Пропіонат кальцію – добре перевірений протигрибним засіб. За потрапляння його на вологі ділянки корму утворюється вільна пропіонова кислота, яка є потужним інгібітором грибної цвілі і запобігає появі нових порцій мікотоксинів.

Як повідомлялося, сорбент мікотоксинів збільшує середньодобові прирости свиней.