Тваринництво

Доросла корова потребує 2,4 кг структурної клітковини

Доросла корова потребує 2,4 кг структурної клітковини

Помилкові розрахунки прийому корму під час складання кормового раціону ВРХ на багатьох підприємствах часто призводять до неправильного постачання організму клітковиною.

Дорослій корові масою 650 кг загалом потрібно 2,3-2,4 кг структурної клітковини. Це означає, що в разі споживання раціону, який містить понад 20 кг сухої речовини, в ньому має бути мінімум 11% клітковини.

За низького прийому сухої речовини (наприклад, 16 кг, як у раціоні новотільних корів) 1 кг раціону має містити майже 400 г клітковини, щоб відповідати вимогам жуйних.

Забезпечення клітковиною потрібно ретельно відстежувати в корів на першій лактації, бо вони мають споживати на 10-15% менше корму, ніж старші корови.

Проблеми з копитами також можуть суттєво впливати на споживання корму, оскільки тварини стають менш рухливими. Тут спостерігається зв’язок проблем, що посилюють одна одну: проблеми з копитами сприяють ацидозу рубця, а ацидоз своєю чергою може бути причиною захворювання копит і суглобів.

Низький рівень комфорту утримання корів (висока температура повітря та недостатня кількість води) також призводять до зниження споживання сухої речовини до 20%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!