Додавання розчинних волокон до раціону птиці покращує ефективність травлення
Додавання розчинних волокон до раціону птиці покращує ефективність травлення
Погане розщеплення білка за допомогою пепсину в шлунку птиці призводить до менш ефективного розщеплення трипсином і хімотрипсином у дванадцятипалій кишці.
Кращий спосіб подолати цю проблему – забезпечити оптимальну роботу шлунка, додавши в раціон певну кількість корисних волокон.
Також слід подбати про те, щоб неперетравлювані компоненти не ставали субстратом для некорисних токсин-продукуючих бактерій – таких, як сальмонела, кампілобактер, кишкова паличка та клостридії. Ці бактерії в процесі метаболізму продукують коротколанцюгові жирні кислоти: ацетат, бутират і пропіонат, що сприяє збільшенню їхніх популяцій і стає однією з причин виникнення ентериту.
Додавання до раціону розчинних волокон змінює швидкість фекального обміну в птиці, покращує мікробіоту кишківника й ефективність травлення, дозволяючи коменсальним бактеріям у товстій кишці використовувати клітковину як джерело енергії, в результаті чого посилюється мікробний метаболізм і ріст корисної мікробної популяції.
Перетравність корму використовується як інструмент для розрахунку кількості доступних поживних речовин для птиці. Частина інгредієнтів, що не перетравлюється, стає поживним середовищем для розвитку бактерій у задній кишці.
За наявності стабільної мікрофлори в товстій кишці дорослих тварин процеси травлення можуть контролюватися автономно. Проте в курчат, що недавно вилупилися, мікрофлора все ще перебуває в процесі формування, тому надходження неперетравлених поживних речовин порушує її баланс і провокує розмноження патогенних і токсин-продукуючих бактерій. Таким чином, засвоюваність поживних речовин стає не лише засобом розрахунку, а й цінним параметром якості, який, особливо у разі з молодняком, не слід випускати з уваги.
Як повідомлялося, катар зоба уражує птицю, яка недоотримує вітаміни і мінерали.
Додати коментар