Тваринництво

До яких неінфекційних хвороб схильні індики

До яких неінфекційних хвороб схильні індики

Із хвороб неінфекційного характеру в індиків найчастіше виникають проблеми з кінцівками внаслідок накопичування вологи в підстилці через неврегульовану систему мікроклімату в пташнику. При цьому часто утворюються сполуки азотної кислоти, які пошкоджують шкіру кінцівок птиці, спричиняючи пододерматити.

Про це розповів головний лікар ветеринарної медицини ПП «Пан Індик» Олександр Співачук, пише журнал «Наше птахівництво».

«Тому вологу й аміак з підстилки треба вчасно видаляти за допомогою деззасобів, які мають адсорбувальну дію: поглинають вологу, аміак, сірководень, метан тощо», – рекомендує він.

Також частою проблемою є брак у раціоні кальцію та вітаміну D3, особливо в молодняку, що призводить до викривлення кінцівок, кіля, хребта, слабкого розвитку кістяка, розм’якшення дзьоба. Лікують рахіт, додаючи до раціону ударні дози вітаміну D3 на короткий період, а потім уже протягом всього циклу вирощування продовжують терапію з додаванням підвищеної норми цього вітаміну.

Фахівець наголошує, що за вирощування індиків треба звертати увагу на правильне співвідношення кальцію та доступного фосфору, бо за його порушення також виникає ця хвороба.

Ще одне неінфекційне захворювання – авітаміноз.

«Наприклад, за дефіциту вітаміну A індичата погано набирають масу тіла, з’являються проблеми з очима: вони стають каламутними, сльозяться, – зазначив Олександр Співачук. – Гостра нестача вітамінів групи B призводить до паралічу ніг, птиця не може встати, погіршується стан шкірних покривів». У такому випадку переглядають збалансованість раціону щодо вітамінно-мінерального складу чи замінюють премікс.

Одним із неприємних явищ, яке часто трапляється за щільного утримання індиків, є розкльов, бо птиця не може проявити фізичної активності та перебуває в постійному стресі. Серед причин – і неповноцінне харчування, і брак білкової їжі, вітамінів і мінеральних речовин.

Список захворювань індиків доволі великий. Найуразливіший до них молодняк – через нестійкість імунітету. Ймовірність виникнення хвороб неінфекційного характеру насамперед суттєво знижують повноцінна годівля, оптимальні умови утримання та щоденний догляд.

Нагадаємо, сирий протеїн впливає на здоров’я лап індиків.