Тваринництво

До орегонської хвороби особливо схильні сучасні кроси птиці

Зелено-м’язова хвороба досить поширена у бройлерів м’ясного типу, яких було виведено з більшим об’ємом грудних м’язів. 

Протягом останніх років надходить дедалі більше повідомлень щодо виявлення у птиці важких кросів глибокої міопатії грудних м’язів. Частіше вона трапляється у самців. Також глибоку міопатію грудних м’язів часто спостерігають у бройлерів вільного вигулу. 

Ця хвороба може мати перебіг у прихованій формі, аж допоки птиця не потрапить на переробку. Вперше хворобу було зафіксовано в США, у штаті Орегон, що дало їй назву – орегонська хвороба. 

Вона має поліетіологічний характер і розвивається на тлі самотравматизації бройлерів. Це відбувається внаслідок різкого збільшення ваги у птиці, що не відповідає рівню розвитку грудних м’язів. Недостатність опорних функцій провокує мікротравми у м’язових судинах під час різких рухів птиці. Саме тому крововиливи в некротичних ділянках призводять до появи зеленого кольору м’яса. 

Особливо схильні до орегонської хвороби сучасні кроси птиці, бо їхні поверхневі м’язи грудей розвинутіші, ніж інші м’язи й кістки в цій ділянці. Тому деякі дорослі особини бройлерів втрачають здатність вільного пересування на кінцевому етапі вирощування.

Окрім орегонської хвороби, бройлери можуть страждати слабкістю кінцівок і падати на ноги. У такому разі на кінцівках також спостерігають зелений колір. Також є білом’язова хвороба, целюліт бройлерів. Цю патологію спричиняє порушення антиоксидантних систем клітини внаслідок дефіциту селену, що зазвичай спостерігають у перші дні життя птиці.

Читайте також: Учені шукають, як захистити бройлерів від серцевої недостатності