Тваринництво

До кінця року закупівельна ціна на молоко екстра-ґатунку зросте до 8 гривень

До кінця року закупівельна ціна на молоко екстра-ґатунку зросте до 8 гривень

За два місяці закупівельні ціни на молоко виросли на 20%. Якщо з початку серпня 1 кг молока екстра-ґатунку коштував в середньому 5,83 грн., то наприкінці жовтня ціна ‒ вже 7,21 грн.

Молоко вищого ґатунку подорожчало за цей період з 5,72 грн. до 6,78 грн./кг, молоко першого ґатунку – з 5,65 грн. до 6,65 грн/кг, повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

«Серед причин, що призвели до здороження продукту, – зростання собівартості продукції через девальвацію гривні, фактор сезонності, зростання експортного попиту та підвищення цін на фураж», ‒ пояснює аналітик АВМ Яна Музиченко.

Тенденція зростання цін на молоко буде актуальною до кінця року, підкреслюють в асоціації. За її прогнозами, ціни на сировину (екстра-ґатунку) підвищаться на 10% ‒ до 8 грн./л.

Зростання собівартості продукції спричинило здешевлення гривні, підвищення цін на паливо та паливно-мастильні матеріали. Крім того, у зв’язку з посушливими погодними умовами співвідношення зерна продовольчої якості та фуражу схиляється в бік першого.

Це у свою чергу зумовлює експортоорієнтованість вітчизняного виробника зернових і стимулює підвищення цін на фураж на внутрішньому ринку. Через намагання феремерів здешевити раціон харчування худоби страждає продуктивність корів, а інколи й загальне поголів’я.

Ще один фактор ‒ зростання експортного попиту. Останні місяці світовий ринок демонструє сигнали відновлення після затяжної кризи, проте пропозиція все ще перевищує попит.

Щоб вирівняти ситуацію, ЄС уже три місяці поспіль скорочує виробництво сировини. Середня закупівельна ціна на молоко в регіоні складає 26,99 євро/100 кг ‒ на 2,3% вище серпневої ціни.

На попит зовнішніх ринків відгукнулися українські переробники, укладаючи нові експортні контракти. Це потягло за собою потребу в молоці, якого на ринку досить мало. За дев’ять місяців 2016 року в Україні було вироблено 8,2 млн тонн молока усіх видів, що на 2,2% менше, ніж за аналогічний період 2015 року та на 7,8% менше, ніж у 2014-му.

Зараз дефіцит молочної сировини оцінюють приблизно в 400-450 тонн на добу. В боротьбі за обсяги переробники почали піднімати ціну не тільки фермам, а й населенню.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!