До чого призводить недогрів у перші дні інкубації
Золоте правило інкубації стверджує: у перші доби інкубації (1-4 дні) яйця слід добре прогріти та максимально зберегти воду, пише журнал «Наше птахівництво».
Перші 6-7 діб ембріогенезу зародок перебуває в ендотермічній стадії, на якій йому конче необхідне значне прогрівання.
На ранніх стадіях інкубації недогрівання яєць спричиняє недорозвиток зародків. Проте на початковій стадії інкубації, коли відбувається закладання морфологічних структур і фізіологічних функцій організму, низька температура впливає на його формування і прямо, й опосередковано, що негативно позначається на подальших темпах росту та продуктивності птиці.
Недогрівання у перші доби тією мірою, в якій це відбувається за промислової інкубації, не призводить до масової появи вироджень. Крім того, і типових патологоанатомічних проявів також може не бути. За промислових умов частіше виникають анемії, недорозвинення плідних оболонок та злипання зародків із підшкаралупними оболонками.
Тривалий і негативний вплив низьких температур на ранніх стадіях інкубації позначається і на показниках продуктивності птиці. Дослідники пояснюють це збігом у часі з початком диференціювання гіпоталамусу зародків, і зокрема з формуванням центру, який відповідатиме за апетит у майбутньому а, отже, за споживання корму.
Нагадаємо, нормальний розвиток зародка птиці порушується за температури 27-36 °С.