Тваринництво

До 2031 року світове виробництво свинини зросте на 17%, – прогноз

До 2031 року світове виробництво свинини зросте на 17%, – прогноз

У найближче десятиріччя світове споживання свинини зросте до 129 млн тонн, що становитиме третину від загального зростання споживання м’яса. Однак у розрахунку на душу населення світове споживання, як очікується, стагнуватиме протягом прогнозованого періоду.

Про це йдеться у сільськогосподарському прогнозі Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) – ФАО на 2022-2031, інформує PigUA.

Наступні 10 років свинина залишиться найпопулярнішим м’ясом у Європейському Союзі, хоча в перерахунку на душу населення її споживання залишиться стабільним, оскільки через зміни в раціоні харчування надаватимуть перевагу дешевшому м’ясу птиці, яке сприймається як кращий продукт харчування.

У більшості країн Латинської Америки сприятливі відносні ціни привели до того, що свинина і птиця стали кращими видами м’яса для середнього класу. У деяких азійських країнах, що традиційно споживають свинину, як-от Корея та В’єтнам, також прогнозується зростання споживання на душу населення.

До 2031 року виробництво свинини збільшиться на 17%, як порівняти з базовим рівнем 2019-2021 років, зниженим через АЧС, і виграє від спеціалізації сектору, що зростає, та заходів біобезпеки. Спалах АЧС у Азії, що розпочався наприкінці 2018 року, ще впливатиме на багато країн у перші роки прогнозного періоду, і найбільше на Китай, Філіппіни та В’єтнам. За прогнозами, спалахи АЧС стримуватимуть світове виробництво свинини нижче за попередні пікові рівні до 2022 року, після чого очікується його стійке зростання до 2031 року.

Очікується, що виробництво свинини у Китаї зростатиме та до 2023 року досягне рівня до спалаху АЧС (2017 рік). В’єтнам, який постраждав від зниження виробництва через АЧС з 2019 року, за прогнозами, стане шостим найбільшим виробником свинини, поступившись Бразилії та росії. За прогнозами, виробництво у В’єтнамі відновиться до рівня 2019 року до 2023 року і зростатиме протягом прогнозного періоду.

Прогнозується зниження виробництва свинини в ЄС, оскільки екологічні проблеми та проблеми добробуту тварин, як очікується, обмежать внутрішній попит, а скорочення імпорту Китаєм негативно позначиться на перспективах торгівлі.

Очікується, що виробництво в Бразилії та США на початку прогнозного періоду також скоротиться на тлі очікуваного зниження китайського імпортного попиту та дорогих кормів. Та їхнє виробництво залишиться на високому рівні, враховуючи сильні конкурентні позиції цих країн на світових ринках.

Як повідомлялося, у червні свинина подорожчала найменше серед усіх видів м’яса.