Тваринництво

До 2030 року стрімко зросте споживання молочних продуктів у Південній Азії, – ОЕСР-ФАО

У найближчі 10 років темпи зростання світового попиту на сільськогосподарські товари, включаючи продовольство, корми, паливо, промислову сировину, складуть 1,2% на рік, що нижче за показник попереднього десятиріччя.

Про це йдеться у Сільськогосподарському прогнозі Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) – ФАО на 2021-2030 роки.

Згідно з прогнозами, очікується, що попит формуватиметься під впливом тенденцій у демографії, заміни м’яса птиці червоним м’ясом у раціонах жителів країн із високим рівнем доходу і багатьох країн із середнім рівнем доходу, а також різкого зростання душового споживання молочних продуктів у Південній Азії.

Щоб прогодувати населення планети, яке до 2030 року має досягти 8,5 млрд людей, насамперед необхідно на сталих засадах домогтися підвищення продуктивності. Очікуване на 2030 рік зростання виробництва продукції тваринництва та рибного господарства відбудеться в першу чергу за рахунок підвищення продуктивності.

При цьому, однак, очікується, що в країнах з ринковою економікою, що формується, і країнах із низьким рівнем доходу одним із найважливіших чинників зростання виробництва продукції тваринництва стане збільшення поголів’я.

Прогнозується, що на тлі обмеженості доходів у країнах Африки на південь від Сахари незначно скоротиться споживання на душу населення білків тваринного походження; за збереження нинішніх тенденцій до 2030 року дещо знизиться показник самозабезпеченості регіону основними продовольчими товарами.

ОЕСР і ФАО підкреслили, що прогноз орієнтований на середньострокові тенденції, проте існує безліч факторів, здатних створити умови для короткострокових коливань цін на ринках сільгосппродукції. Так, зміни на ринку енергоресурсів, що впливають на ціни виробничих ресурсів, і зумовлене збільшенням ринкової частки деяких країн зростання волатильності цін на зерно сприяють виникненню невідповідності між фактичними і прогнозними цінами.

Як повідомлялося, світові ціни на молочні продукти у червні знизилися на 1%.