Тваринництво

Дніпровський осетровий виробничо-експериментальний завод виростив 3 млн молоді стерляді

Дніпровський осетровий виробничо-експериментальний завод виростив 3 млн молоді стерляді

Дніпровський осетровий виробничо-експериментальний завод імені С.Т. Артющика (Херсонська область) у 2017 році отримав 3 млн молоді стерляді.

Про це повідомили у Держрибагентстві.

Завод завершив перший етап інкубаційної кампанії з відтворення осетрових видів риб (стерляді). Завдяки впровадженню новітніх заходів та технологічних прийомів вдалося підвищити вихід личинок від ікри на 10-15% порівняно з 2016 роком.

Цього року було отримано 44,2 кг ікри та закладено її в інкубаційні апарати для отримання молоді стерляді – осетрового виду риб, що занесено до Червоної книги України. У 2016 році кількість отриманої ікри склала 42,6 кг.

Директор заводу Віталій Плугатарьов розповів, що ікру в самок стерляді отримують прижиттєво (методом зціджування), після чого її запліднюють та розміщують на інкубацію в спеціальних інкубаційних апаратах. Показник виходу личинок з ікри складає близько 50%.

«Сьогодні, коли кожна самка має велику цінність, з рибою поводяться дуже бережно. Після отримання ікри риба продовжує нормальний життєвий процес», ‒ зазначив він.

Молодь, яка підросла, планують випустити з басейнів у пониззя Дніпра в районі Широкого плесу в липні 2017 року. Очікується, що показник випуску молоді цього року буде на 3-5% більшим, ніж у 2016 році (1,5 млн екземплярів).

Довідка

Дніпровський осетровий виробничо-експериментальний завод імені С.Т. Артющика забезпечує відновлення чисельності видів осетрових риб у промислових масштабах та удосконалює методики вирощування рибопосадкового матеріалу, формує та утримує маточні та ремонтні стада.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!