Тваринництво

Для заохочення курчат до переходу на незаселену половину пташника її попередньо прогрівають

Для заохочення курчат до переходу на незаселену половину пташника її попередньо прогрівають

За половинного заселення пташника після підіймання завіси зазвичай температура повітря та підстилки у незаселеній частині значно нижча, ніж у заселеній. Через це курчата неохоче переходитимуть на другу половину пташника, особливо в холодну пору року.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Тому за 2-3 дні до підіймання завіси незаселену половину обов’язково починають підігрівати, щоб температура і повітря, і підстилки досягла необхідного рівня. За застосування обігрівачів повітря (гармат) може знадобитися 2-3 дні.

У пташниках США в основному використовують інфрачервоні обігрівачі (круглі брудери чи трубні обігрівачі), що дозволяє скоротити час на попереднє підігрівання пташника до 8-12 годин.

Так само багато птахівників умикають вентилятори в другій половині пташника, щоб туди рухалося повітря з підігрітої частини пташника. Така практика може знизити витрати на опалення. При цьому, залежно від пори року та різниці в температурі між першою й другою половинами приміщення, потрібно уважно стежити, аби не утворився конденсат.