Тваринництво

Для виробників молока в ЄС пропонують створити аварійну схему для утилізації молока

Для виробників молока в ЄС пропонують створити аварійну схему для утилізації молока

Молочна галузь Європи вже має плани дій на випадок непередбачуваних обставин, а  управлінський персонал навчений виконувати свої функції щодо забезпечення перероблення молока.

Про це йдеться у відкритому листі генерального секретаря Європейської молочної асоціації (EDA) Олександра Антона до Єврокомісії, аграрного комітету Європарламенту і радників із сільського господарства країн-членів ЄС і Великої Британії, пише Інфагро.

Працівники молочної галузі в Європі продовжують працювати навіть у районах, що сильно постраждали від спалаху COVID-19, де активну робочу силу можна скоротити до 20%.

Олександр Антон зазначив, що наразі ситуація припинення діяльності спостерігається в усіх країнах Євросоюзу. Обсяги сирого молока, що зростають (сезонний пік виробництва молока) в поєднанні зі збільшенням кількості карантинної/непрацюючої робочої сили й обмеженою пропозицією оперативних поставок (пакувальний матеріал тощо), зокрема на готові споживчі товари, змушують молочні заводи ЄС перенаправляти обсяги молока на менш трудомісткі і менш залежні від упакови переробні потужності (сушильні башти). Відповідно, скорочується виробництво готових споживчих товарів, наголошується у листі.

Оптові ринки, за словами генсекретаря EDA, демонструють наочну тенденцію до зниження зі значним падінням цін на сухе знежирене молоко (СЗМ) на рівні ЄС.

EDA просить Євросоюз вимагати від третіх країн сертифікації по COVID-19.

Зберігання СЗМ, масла і сиру є єдиним варіантом через меншу доступність контейнерів і вантажів, але при цьому зростають витрати на зберігання, зауважив Олександр Антон.

EDA закликала Європейську Комісію і далі наполягати на безперебійному збиранні молока, а також розподілі молока і молочних продуктів всією територією ЄС, активізувати схему допомоги приватному зберіганню масла, СЗМ і сирів.


У листі також пропонується створити для виробників молока аварійну схему для утилізації молока, якщо воно не може бути зібрано через брак потужностей зі збирання чи перероблення.

Крім того, йдеться про створення схеми роботи переробників для альтернативного використання молока в разі продовження збирання молока, але закриття виробничих потужностей – наприклад, виробництво біржових молочних товарів замість споживчих.

Як повідомлялося, експерти озвучили чотири сценарії світових цін на молоко у найближчому майбутньому.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!