Тваринництво

Для вирощування курчат-бройлерів оптимальна освітленість становить мінімум 5 лк

Для вирощування курчат-бройлерів оптимальна освітленість становить мінімум 5 лк

На поведінку курчат-бройлерів впливає інтенсивність освітлення. Яскравіше сприяє більшій їх активності, в той час як низька освітленість –  зменшенню агресивності й профілактиці канібалізму.

В перший тиждень вирощування для акліматизації курчат потрібен рівень освітленості не менше як 20 лк.

Щодо оптимального рівня освітленості надалі в період вирощування, то тут вчені не мають одностайної думки.

Дослідження в університеті штату Саскачеван (Канада) не встановило вірогідних відмінностей за основними зоотехнічними показниками між бройлерами, що вирощувалися за різних рівнів освітленості в 35-добовому віці.
 
Бройлери, яких вирощували за освітленості 10 лк, мали більшу живу вагу на 0,34-0,96% проти інших. У бройлерів, яких вирощували за освітленості 1 лк, спостережено більший на 0,16-0,21% вихід крил, а в тих, яких вирощували за освітленості 40 лк, – за питомою масою кістяка тушки.

Інше дослідження університету штату Саскачеван показало, що освітленість 0,1 лк спричинила високу смертність і низькі темпи росту курчат уже в початковий період вирощування.

Найкращу конверсію корму було спостережено за освітленості 5 лк. За збільшення освітленості відмічено зростання виходу грудних м’язів. Збільшення освітленості також позитивно вплинуло на стан очей і ніг.

Вчені дійшли висновку, що продуктивні показники, забійні характеристики та благополуччя курчат-бройлерів поліпшуються в разі збільшення рівня освітленості. Рекомендовано за їх вирощування підтримувати освітленість мінімум 5 лк.

А дослідження, проведене в штаті Міссісіпі (США) свідчить, що застосування низьких рівнів освітленості дає змогу зменшити витрати енергії на освітлення, не погіршуючи основні показники продуктивності й благополуччя птиці.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!