Тваринництво

Для утворення білків молока в молочній залозі важливішим є баланс амінокислот

Для утворення білків молока в молочній залозі важливішим є баланс амінокислот

Уміст жиру в молоці корови піддається коригуванню набагато простіше, ніж уміст білка.

Понад 90% білків у молоці продукуються у вимені з амінокислот, глюкози й ацетату. Отже, слід забезпечити клітини вимені достатньою кількістю кожного із цих компонентів, щоб клітини повністю реалізували свою здатність до продукування білка.

Водночас ця здатність суттєво обмежена браком амінокислот, за відсутності яких білковий ланцюг переривається.

Брак енергії з глюкози або з ацетату також може обмежувати синтез молочного білка.

Амінокислоти в кишківнику корови походять із двох різних джерел. Мікроби сичуга забезпечують від 50 до 75% амінокислот, а решта припадає на неперетравлюваний білок. Ефективність конверсії азоту в молочний білок є досить низькою й становить від 25 до 30%.

Корова використовує багато амінокислот для функціювання внутрішніх органів, тому важко вплинути на вміст білка в молоці самою лише зміною раціону.

Для утворення білків молока в молочній залозі важливішим є баланс амінокислот, а не окремий уміст кожної з них.

Склад амінокислот у неперетравному білку рубця впливає на утворення молочного білка.

Відомо, що кукурудза й продукти її переробки характеризуються низьким умістом лізину, а соя – низьким умістом метіоніну. Натомість білки тваринного походження мають амінокислотний профіль, більш подібний до молока.

Склад амінокислот має відповідати умовам виконання завдання одночасного забезпечення обох згаданих джерел утворення молочного білка.

Дослідження транзитних амінокислот показали, що більшість із них забезпечує кращий вихід молока й, отже, молочного жиру на початковій стадії лактації, а також вищий відсотковий уміст білка в молоці на пізній стадії.

Пояснення може бути таким: на ранній стадії лактації підвищена енергетична цінність корму стимулює виробництво молока й молочного білка, проте мало впливає на вміст білка в молоці. Цей вплив проявляється пізніше, коли додаткова енергія збільшує концентрацію білка в молоці.

Припускають, що додаткова енергія викликає збільшення мікробного синтезу білка та надходження амінокислот до вимені, яке забезпечує інтенсивніше утворення молочного білка.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!