Тваринництво

Для штучного осіменіння індичок використовують шприци-дозатори або піпетки

Під час штучного осіменіння індичок треба чітко дотримуватися доз, глибини введення сперми, часу та інтервалів осіменіння, санітарно-гігієнічних умов усіх стадій процесу.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Для штучного осіменіння індичок використовують шприци-дозатори або полістиролові, поліетиленові, скляні піпетки з оплавленим кінцем. На піпетці має бути позначка, що вказує дозу нативної або розбавленої сперми. Допускається осіменіння однією піпеткою до 30 самок з обов’язковою дезінфекцією спиртом після кожного осіменіння. Але при цьому треба звертати увагу, щоб краплини спирту не потрапили до каналу піпетки.

Для осіменіння індичок за утримання на підлозі їх відділяють переносними сітчастими огородженнями в одному з кутів секції. Осіменіння здійснюють технік штучного осіменіння і його помічник.

Помічник техніка бере індичку за обидві ноги і фіксує її так, щоб голова птиці була позаду або внизу, а хвіст – попереду. Потім він відводить хвостові пір’їни індички в бік та одночасно великим і вказівним пальцями лівої руки вивертає клоаку до появи отвору яйцепроводу. Технік штучного осіменіння вводить в отвір яйцепроводу на глибину 1,5-2 см піпетку або катетер шприца зі спермою.

Після цього треба спочатку відпустити кільце клоаки, в результаті чого кінець яйцепроводу разом із піпеткою або катетером шприца втягнеться у черевну порожнину. Легким натисканням на гумовий наконечник піпетки або тиском на поршень шприца технік вприскує сперму в яйцепровід.

При цьому важливо одночасно з уведенням сперми в яйцепровід відпустити хвіст індички і дещо ослабити її фіксацію. Вводити сперму в яйцепровід треба лише тоді, коли він втягнеться у черевну порожнину, і не розжимати пальців на гумовому наконечнику піпетки до її повного витягування з яйцепроводу та клоаки. Індичку після осіменіння слід обережно опустити на підлогу. За таких умов сперма залишиться всередині, й самка буде заплідненою.

Для полегшення роботи для фіксування індичок можна використовувати спеціальний станок.

За кліткового утримання індичок осіменяють, не виймаючи їх із кліток.

Ланка у складі трьох-чотирьох працівників може щоденно осіменяти 1-1,5 тис. індичок.

Як повідомлялося, на відтворювальні здатності індичок впливає мікроклімат у пташнику.