Тваринництво

Для профілактики парагрипу ВРХ ефективні живі вакцини

Для профілактики парагрипу ВРХ ефективні живі вакцини

Лікування телят від парагрипу-3 (ПГ-3) ефективне лише за гострого та підгострого перебігу хвороби. Велику роль у захисті від парагрипозної інфекції відіграють імуноглобулін та інтерферон.

Для специфічної профілактики ПГ-3 розроблено живі та інактивовані вакцини. Масове використання живих вакцин проти ПГ-3 понад 20 років показало їх високу ефективність. Крім того, внаслідок індукції інтерферону вони мають лікувальний ефект і можуть бути застосовані в перші дні хвороби тварин для швидкого припинення епізоотичного спалаху.

Парагрип-3 завдає тваринницьким господарствам значних економічних збитків, зумовлених високою захворюваністю (до 90%), зниженням приростів маси тварин (на 30-40%) і летальністю (до 20%).

Для профілактики занесення збудника інфекції слід проводити комплексні заходи щодо підвищення загальної резистентності організму, чітко дотримуватися ветеринарно-санітарних правил вирощування молодняку великої рогатої худоби, своєчасно проводити діагностику захворювання та знищення вірусу в зовнішньому середовищі. В неблагополучних господарствах слід проводити пасивну й активну імунізацію всього завезеного поголів’я.

Довідка

Парагрип великої рогатої худоби – гостра контагіозна вірусна хвороба, що характеризується ураженням органів дихання та належить до групи респіраторних інфекцій. До хвороби більше сприйнятливі телята віком до 5-6 місяців. Джерелом збудника інфекції є хворі тварини та вірусоносії. На перебіг інфекції суттєво впливають вік, імунний стан тварин, вірулентність вірусу та інші чинники.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!