Для нейтралізації мікотоксинів у кормах для птиці об’єднують різні стратегії
Сьогодні немає єдиного методу, який можна застосувати для нейтралізації мікотоксинів у кормах для птиці – через велику різноманітність структур мікотоксинів. Слід об’єднати різні стратегії, щоб створити універсальну субстанцію, яка дозволить боротися з окремими мікотоксинами та не вплине на якість корму.
Так, можна застосовувати певні ферменти й мікроорганізми. Деякі групи мікроорганізмів (дріжджі, ешерихії тощо) містять ферменти, що нейтралізують мікотоксини з утворенням нетоксичних сполук.
Найвідомішим підходом до нейтралізації мікотоксинів є застосування пов’язувальних агентів. Цей метод передбачає використання поживно інертних адсорбентів, здатних зв’язувати й нейтралізувати мікотоксини в шлунково-кишковому тракті.
Нейтралізувати дію мікотоксинів можна також за допомогою вимочування; впливу аміаку й вуглеамонійних солей; дії окислювачів; руйнування функціональних груп із подальшою втратою токсичності в молекули; використання гіпохлориду натрію; окислення мікотоксинів водою, насиченою озоном; обробки ультразвуком.
Отже, для нейтралізації згубного впливу мікотоксинів на птицю ефективними є випоювання стада розчином гідрохлориду натрію; застосування адсорбентів і нейтралізаторів мікотоксинів у кормо виробництві. А з профілактичною метою – застосовування препаратів на основі пробіотичних культур.
Додати коментар