Тваринництво

Для хорошого старту курчатам дають добавки для стабілізації мікрофлори ШКТ

Для хорошого старту курчатам дають добавки для стабілізації мікрофлори ШКТ

За вирощування курчат-бройлерів особливу увагу приділяють початковому, стартовому періоду життя. У цей час їм необхідно дати максимальний поштовх для швидкого і повноцінного росту та розвитку. Зробити це можна, сприяючи формуванню корисної мікрофлори шлунково-кишкового тракту птиці та стійкого імунітету, пише журнал «Наше птахівництво».

Корми для бройлера, зокрема престартер, стартер, мають високий вміст протеїну, відповідно, їхня кислотно-зв’язувальна здатність (КЗВ) – дуже висока.

ШКТ добового молодняку птиці не може одразу адекватно реагувати на споживання високопоживного корму через елементарну нездатність виділити велику кількість соляної кислоти при тому, що частина її нейтралізується кормом з високим КЗВ. Це порушує перетравлення та засвоєння протеїну в ШКТ, погіршує засвоєння мікроелементів – нерозчинні сульфати, сульфіти зв’язують цинк, магній, залізо, мідь тощо.

Фізіологічно залозистий шлуночок добового бройлера продукує 1 мл шлункового соку, до складу якого входить пепсин, соляна кислота та муцини. Але травна система курчат до 7-10-денного віку тільки формується, а ферментативна набагато нижча, ніж у дорослої птиці. Гідроліз білків вiдбувається в шлунку і тонкому відділі кишківника під дією ферментів шлункового соку та підшлункової залози, в результаті чого утворюються пептиди й вільні амінокислоти.

Амінокислоти всмоктуються у тонкому відділі кишківника. Засвоєння поживних речовин у кишківнику та створення захисного бар’єра потребують відповідної поетапної кислотності у ШКТ. Уже з першої доби життя курчат їхній кишківник заселяють умовно-патогенні та патогенні штами мікроорганізмів, а стабільний мікробіоценоз формується до 14-17-ї доби.

Недостатньо перетравлений протеїн досягає нижніх відділів кишківника, де посилюються процеси бродіння й утворюються умови для розвитку і розмноження ентеропатогенної мікрофлори. Як наслідок, у птиці виникає діарея та клоациди.

Для вдалого старту й досягнення високого ступеня засвоєння поживних компонентів організмом птиці рекомендується використовувати комплексні кормові добавки.

Нагадаємо, фітобіотики покращують продуктивні показники птиці.