Діарея у поросят зрідка має форму моноінфекції

Важливим елементом у системі профілактичних заходів діарейних захворювань у поросят є боротьба з гінекологічною патологією у свиноматок. Адже крім фізіологічних особливостей поросят, низка чинників не залежить від їхнього організму ‒ насамперед ідеться про метрити у свиноматок, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Масові захворювання новонароджених поросят із симптомом діареї зазвичай мають аліментарно-функціональну чи інфекційну природу. До того ж у кожному господарстві структура етіологічних чинників, як і тих, що сприяють виникненню та розвитку хвороби, різні. З інфекційних агентів найчастіше виділяють віруси, бактерії, а також хламідії, криптоспоридії, патогенні гриби тощо.
Серед причини діареї неінфекційної природи реєструють аліментарно-функціональні шлунково-кишкові хвороби (диспепсія, молозивний токсикоз, гастроентерит та інші), що зазвичай ускладнюються умовно-патогенною мікрофлорою.
Виходячи з того, що симптом діареї виникає в разі заразної патології, а також як нашарування умовно-патогенної мікрофлори за незаразних хвороб молодняку, такі патології слід розглядати як факторно-інфекційні хвороби. Вони зрідка мають форму моноінфекції, найчастіше їх спричиняють асоціації різних мікроорганізмів.
Як повідомлялося, від неонатальної діареї може загинути до 90% поросят.