Діагностувати респіраторні інфекції в птиці необхідно в комплексі
Перебіг у птиці респіраторних інфекцій у субклінічній, латентній і асоційованій формах ускладнює їхню діагностику, профілактику і ліквідацію.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
З нових для нашої країни хвороб із ураженням респіраторного тракту птиці ‒ метапневмовірусна інфекція (МПВІ), інфекційний бронхіт курей (ІБК), що спричиняють варіантні штами вірусу ІБК. А діагностувати ці захворювання непросто через розмаїття штамів вірусів, особливості збудників, часті асоціації з іншими вірусними інфекціями, ускладнення вторинними бактеріальними інфекціями, як-от колібактеріоз, респіраторний мікоплазмоз, орнітобактеріоз.
Не втрачають актуальності й хвороба Ньюкасла, інфекційний ларинготрахеїт, грип птиці. Хоча з діагностуванням цих респіраторних інфекцій у птиці труднощів немає.
Оцінювання клінічної картини та патологоанатомічних ознак ускладнюють мікотоксикози (ураження печінки, нирок), широке застосування антибіотиків (відсутність опухання синусів і голови), перебіг хвороб на вакцинному тлі та в асоціації.
Тому для встановлення діагнозу недостатньо лише клінічного та патологоанатомічного дослідження. Наприклад, спільними клінічними ознаками для згаданих хвороб є риніти, кон’юнктивіти, набряк інфраорбітальних синусів або голови, для хвороби Ньюкасла, грипу птиці і МПВІ ‒ нервові ознаки.
Серед патологоанатомічних ознак подібними є трахеїти, пневмонії чи набряки легенів, жовткові перитоніти, ознаки ускладнення секундарною мікрофлорою. Отже, діагностування завжди має бути комплексним.