Тваринництво

Деякі українські індиківники збільшують потужності

Деякі українські індиківники збільшують потужності

Компанія GERCZAK Nord-Pol Hatchery (Польща), яка займається виробництвом індичат, у 2022 році завершила будівництво нового інкубаторію. Нині це – єдиний повністю обладнаний найсучаснішими технологіями інкубатор для індиків у Європі.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів Анатоль Герчак, власник компанії GERCZAK Nord-Pol Hatchery.

Комплекс, який сьогодні найбільший у Польщі, складається з 12 батьківських індичих ферм. 2 сучасних, повністю незалежних одне від одного інкубатори компанії, дозволяють інкубувати до 15 млн індичат на рік. Усі виробничі об’єкти побудовані протягом останніх 10 років і вважаються найсучаснішими серед подібних у Європі, зауважив він.

«Розширення інкубаційних потужностей дозволило не лише збільшити виробництво молодняку, а й перевести його частину на новий завод та інкубувати яйця у кращих умовах, – зазначив Анатоль Герчак. – Модернізація інкубаторію триває, після чого ми вийдемо на новий етап технологічного розвитку».

Нові інкубатори дозволяють адаптувати різноманітні інкубаційні програми відповідно до вимог на різних етапах несучості, й отримувати найвищу біологічну якість індичат.

Компанія має замкнений цикл виробництва племінних індичат, отже, повністю контролює всі процеси – від вирощування батьківського стада, збирання яйця, інкубації до логістики.

Уже понад 20 років GERCZAK Nord-Pol Hatchery постачає індичат до України.

Від початку повномасштабного вторгнення було зірвано контракти десь на 3 місяці наперед, пригадує Анатоль Герчак.  

«Однак із часом, коли стало видно, що Україна вистояла, всі наші клієнти поступово почали адаптуватись і повертатися до звичної схеми роботи і потроху замовляти індичат для вирощування, – розповів він. – Щоправда, ще рік тому робили це з великою обережністю: обсяги сягали близько чверті від довоєнних. Але нині ситуація набагато краща. Наші партнери виходять не лише на довоєнні обсяги – дехто навіть збільшує потужності, роблять замовлення добових індичат для подальшого збуту і в Україні, і за її межами».

Як повідомлялося, у І півріччі цього року Польща експортувала до України 23,3% живої птиці від загального обсягу.