Деякі технології вигідно втілювати лише за певної кількості свинопоголів’я, – думка
Свинарський комплекс «Камчатка» (Хмельницька область) прагматично підходить до питання впровадження технологій.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
«У нас прагматичний принцип підходу до впровадження високих технологічних рішень на фермі, – розповів директор «Камчатки» Руслан Писаренко. – Ми стежимо за новинками, але запроваджуємо тільки ті, що дозволяють отримувати максимальний результат і швидко повертати інвестиції».
Так, деякі технології вигідно втілювати тільки за досягнення певної кількості поголів’я свиней, бо це зменшить період їхньої окупності. До того ж впровадження технології пов’язано з людським чинником.
До прикладу, причин виникнення діареї в поросят може бути безліч, зокрема неправильне налаштування вентиляції і, як наслідок, виникнення протягів. Такі ситуації найчастіше трапляються у міжсезоння, коли спостерігаються великі перепади між денною і нічною температурами.
Дорослі тварини – міцніші й загартованіші, тому можуть і не відреагувати на затримку з увімкненням опалення, а от для поросят це – стрес, що призведе до наслідків. Тому важливо вчасно виявити причину захворювання й усунути її (у цьому випадку – відрегулювати вентиляційну систему), а не поспішати застосовувати ліки, переконані в господарстві.
«Я спокійно дивлюся в очі людям, які в нас купують поросят, даю наше м’ясо своїм дітям, бо впевнений, що воно якісне», – наголосив Руслан Писаренко. Адже в «Камчатці» уникають невиправданого застосування ліків. При цьому вчасно вакцинують проти хвороб всі вікові категорії тварин.
Щоб не мати проблем, треба не лікувати, а тримати тварин в належних умовах, і вони не хворітимуть, переконаний директор «Камчатки».
«Генетика свиней постійно покращується. Нині ми отримуємо 15,4-15,6 живонароджених поросят на свиноматку, а починали з 12,6», – уточнив Руслан Писаренко.
Як повідомлялося, кусані рани в свиней можуть призвести до вибраковування.