Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Держпідтримка стимулюватиме львівських виробників розширювати асортимент овечих і козячих сирів

Загальне поголів’я овець і кіз у Львівській області становить 31,8 тис. голів. 80% його утримують господарства населення. Суб’єкти господарювання утримують близько 6  тис. голів.

Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

Виробництвом у цих галузях займаються 16 суб’єктів господарювання.

«За останні роки у сільгоспвиробників галузей вівчарства та козівництва Львівщини спостерігається позитивна динаміка збільшення поголів’я та розширення потужностей у напряму організації виробництва сирів, – зауважила директорка департаменту Тетяна Гетьман. – Але, як правило, прибуткове виробництво потребує вкладення значних інвестицій, і без державного втручання складно підтримувати позитивну рентабельність».

Вона нагадала, що цього року державну програму підтримки тваринництва доповнено бюджетною дотацією за наявне поголів’я маточного стада овець і кіз, а також розширено коло її отримувачів.

«Державна підтримка сприятиме пришвидшенню відродження галузей, підвищить рентабельність виробництва сільгосптоваровиробників, які матимуть стимул до збільшення виробничих потужностей і розширення асортименту сирів із овечого й козячого молока», – резюмувала Тетяна Гетьман.

Як повідомлялося, ферма «Тетяна 2011» не планує різко збільшувати поголів’я кіз чи нарощувати виробництво продукції.

Журнали