Тваринництво

Ціни на живець свиней – у низхідному тренді

Ціни на живець свиней – у низхідному тренді

У третій декаді жовтня живець свиней ще подешевшав. Середньозважена ринкова ціна знизилася на 3,9% проти попереднього тижня та склала 69,42 грн/кг.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

Торги минулої п’ятниці знову скорегували ціни закупівлі свиней забійних кондицій у бік зниження на 1,5-4 грн/кг проти показників попереднього тижня. Зокрема, цього тижня закупівлю свиней у центральних регіонах переважно здійснювали по 70-72 грн/кг. На заході ціни коливалися в межах 68-70 грн/кг. Найбільший ціновий діапазон спостерігався у східних регіонах – від 68 до 72 грн/кг.

Ситуація у східних областях пояснюється обмеженістю пропозиції свиней забійних кондицій, що підтримує ціни на підвищеному рівні, тоді як нижній поріг цін відображає зміну споживчої активності через активнішу міграцію населення з посиленням військової агресії.

Крім цього, як і в решті областей, істотні складнощі для реалізації свинини створюють часті повітряні тривоги та віялові відключення електропостачання.

За свідченнями м’ясопереробників, роздрібна торгівля охолодженим м’ясом з тижневих замовлень переорієнтувалася на 2-3 денні обсяги закупівлі, а вимушені паузи в роботі істотно ускладнюють формування та дотримання графіків поставок.

Як повідомлялося, нарощування поголів’я свиноматок підвищить рентабельність виробництва свинини.