Тваринництво

Ціни на живець свиней стабілізувалися

У другій половині вересня котирування на ринку живця свиней стабілізувалися. Середньозважена ціна свинини живою масою відхилилася вниз лише на 0,2% – до 85,1 грн/кг.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

На торгах минулого тижня діапазон робочих цін на основні товарні партії свинини живою масою переважно утримався на досягнутому рівні – 84-86 грн/кг. Хоча епізодично спостерігалися коливання в межах 0,3-1 грн/кг у бік пониження. У східних регіонах зустрічалися вищі цінові позначки, на заході – нижчі ціни.

Сезонне відновлення пропозиції кондиційної свинини, якого очікують представники м’ясопереробної галузі, поки не стало повсюдним, що підтримує ціни на високому рівні. Втім, деякі заготівельники підтверджують поступове повернення тварин до стандартних забійних кондицій, що вирівнює попит і пропозицію свинини. Тож низка переробників із різних регіонів констатує відносну сталість реалізації.

Інші, навпаки, очікують сезонного послаблення реалізації, яке традиційно спостерігається наприкінці вересня та у жовтні за переорієнтації населення на альтернативні види білку та підготовку до нового опалювального сезону. Та поки сезонні тенденції не так яскраво виражені, стриманість пропозиції свинини підтримуватиме ціни закупівлі.

Як повідомлялося, в серпні роздрібні ціни на свинину були стабільні.