Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Ціни на молоко-сировину не знизяться до середини березня

Ціни на всі ґатунки молока залишаються незмінними: екстра – 12,15 грн/кг, вищий – 11,7 грн/кг, перший – 11,08 грн/кг. Середньозважена ціна трьох ґатунків – 11,64 грн/кг.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

Ціни на середні та великі партії молока екстраґатунку коливаються в залежності від регіону: північ та центр – 11,7-12,45 грн/кг, південь – 11,7-12,45 грн/кг, схід – 11,6-12,4 грн/кг, захід – 11,6-12,35 грн/кг.

Початок сезону великого молока поки що не в змозі повернути ціни на сировину до сезонного низхідного тренду, як це було в минулі роки. Така ситуація цілком прогнозована і має на те вагомі підстави – дефіцит сировини, який додатково підкріплений дорогими, як ніколи, компонентами раціонів.

Ініціатива в активізації руху цін зазвичай належить великим переробним компаніям, проте зробити перший крок ще ніхто не наважується через недостатність молока на ринку, зазначили в АВМ.

Стартом сезонного зниження цін на молоко-сировину фахівці вже розглядають кінець березня, бо щодо початку цього місяця є сумніви.

Цілком ймовірно, що цього року крива графіка ціни не матиме суттєвого просідання цін у весняно-літній період, оскільки сировини, очевидно, в поточному сезоні на всіх не вистачатиме, і це підтримуватиме ціни. Варіантом виключення буде закриття чи зупинка потужностей у переробників, що частково зніме напруження з дефіцитом, вважають в АВМ.

Як повідомлялося, «Земля Переяславщини» планує здавати на перероблення вп’ятеро більше молока.