Тваринництво

Ціни на молоко-сировину можуть зрости до 12 грн/л

Вже 28-й місяць поспіль в країнах ЄС зростають ціни на молоко-сировину.

Про це повідомляє пресслужба Спілки молочних підприємств України.

У I півріччі поточного року, в середньому по країнах ЄС ціни на молоко-сировину зросли на 20%, а у III кварталі ще на 10.5%. Зростання з початку року у жовтні складало 34%, а якщо порівняти жовтневі ціни 2022 з цінами жовтня минулого року, то за рік сировина стала на 43% дорожчою.

В Україні, на відміну від країн ЄС, у I півріччі ціни на молоко-сировину не зростали, а у березні-травні навіть знижувалися через проблеми з логістикою і збутом. З липня почалося збільшення ціни, яка у вересні сягнула довоєнної (січень-лютий) позначки 11.2 грн/кг, а у жовтні вже сягнула рівня 11.8 грн/кг.

Аналітики Спілки молочних підприємств України прогнозують подальше зростання ціни молока-сировини у листопаді і вважають, що вона може зрости до 12,0 грн/кг.

Порівняння динаміки змін ціни молока-сировини в країнах ЄС та Україні дозволяє стверджувати, що ситуація минулого року та поточного кардинально відрізняється. Якщо торік ціна молока в Україні була вищою, ніж в деяких європейських країнах, то цього року, як на початку, так і у жовтні, сире молоко в Україні дешевше, ніж в середньому в ЄС, а також в окремих європейських країнах.

Як повідомлялося, на Луганщині окупанти змушують продавати молоко-сировину за безцінь.