Тваринництво

Центром колі-інфекції зародків птиці є жовточний мішок

Інфікування інкубаційних яєць E. coli відбувається за оваріосальпінгітів або під час забруднення послідом, пише журнал «Наше птахівництво».

За інфікованості шкаралупи яєць та повітряного середовища інкубатора відбувається інтенсивне зараження курчат у вивідній шафі – ендогенним і екзогенним шляхами, проте здебільшого через поверхню шкаралупи.

За інфікування яєць зародки гинуть від колісептицемії на різних стадіях розвитку –  здебільшого у другій половині інкубації. Центром інфекції зародків є жовточний мішок.

Якщо у курчат у процесі інкубації у жовточному мішку є кишкові палички, то 70% із них виводяться з набряком та інфікованим бактеріями пупковим кільцем. У більшості з них спостерігають омфаліт. У таких курчат, що змогли дожити до 4-денного віку, можливий розвиток запалення жовточного мішка з перитонітом і фібринозний  перикардит. За подібного ураження смертність  курчат висока.

Якщо уражений лише жовточний мішок, рівень смертності пташенят незначний, а інколи відсутній.

Деякі гинуть відразу ж після виведення, падіж триває до 3-тижневого віку. Часто від трупів виділяють серологічні групи бактерій, які належать до О1, О2, О18, О55, О78 серотипів. Вважається, що найтиповіша ознака колібактеріозу – серофібринозний перикардит – спостерігається у 30% курчат, що загинули.

Нагадаємо, до колібактеріозу найчутливіший молодняк курей та качок.