Тваринництво

Ціни на живець свиней раптово підскочили на 10%

Поділитись:
Ціни на живець свиней раптово підскочили на 10%

За перший тиждень літа ціна на свинину живою вагою в Україні зросла на 10% – до 43,8 грн/кг проти 39,8 грн/кг тижнем раніше.

Про це повідомили в Асоціації «Свинарі України».

Останні весняні торги 31 травня завершилися позитивно для промислових виробників свинини, які розписали товарні партії на 23-й тиждень на 3-5 грн дорожче. Тому в перший тиждень літа діапазон закупівельних цін підскочив до 42-45 грн/кг.

Втім, серед операторів ринку свинини шириться думка, що на цьому висхідний рух цін на свинину не зупиниться. Так, дві третини учасників Асоціації м’ясної галузі очікують, що товарні свині наступного тижня коштуватимуть 44-45 грн/кг. Чверть учасників галузевого об’єднання вважають, що ціна на живець на початку другої декади червня може перетнути позначку 48 грн/кг.

Причиною стрімкого відновлення цін закупівлі представники м’ясопереробки вважають бажання постачальників живця компенсувати різке падіння цін після травневих свят. Також заготівельники зазначають, що наявну пропозицію свиней забійних кондицій на ринку важко назвати надлишковою. Підкріплює цей оптимізм операторів і наближення тривалих святкових вихідних наступного тижня.

Водночас представники переробної галузі мають сумнів, що позитивна динаміка цін буде дуже тривалою. Вони вважають, що досить різка зміна цін у роздрібній торгівлі може вчергове відлякати споживача.

Крім того, озвучується й альтеративна думка щодо низької еластичності споживчого попиту до змін ціни. Попит із боку заготівельників, навпаки, може бути чутливішим до цінових коливань: окремі переробники зазначають, що зменшать обсяги заготівлі чи утримаються від неї у разі надто стрімкого зростання цін.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями