Тваринництво

Ціни на м’ясо в Україні найближчим часом стабілізуються чи трохи зменшаться, – прогноз

Ціни на м’ясо в Україні найближчим часом стабілізуються чи трохи зменшаться, – прогноз

Вересневий індекс світових цін ФАО на м’ясо залишився на рівні попереднього місяця – 173,2 одиниці. В складі цього індексу незмінними залишилися індекси цін на яловичину та курятину, тоді як овече м’ясо трошки подорожчало, а свинина дещо (на 1,2%) подешевшала.

В Україні яловичина та курятина подорожчали протягом вересня на 2,7%, свинина – на 1,5%. При цьому ціни на м’ясо в доларовому еквіваленті продемонстрували дещо іншу картину – яловичина подорожчала на 0,9%, курятина – на 0,8%, а свинина подешевшала на 0,4%.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці пише аналітик сільськогосподарських ринків та національний консультант ФАО Андрій Панкратов.

«Ціни на м’ясо в Україні продовжують відриватись від світових (див. графіки), зменшуючи можливості для експорту і збільшуючи привабливість імпорту», ‒ підкреслює він.

Статистика зовнішньої торгівлі підтверджує це. У вересні імпорт усіх трьох видів м’яса, а також м’ясних субпродуктів і сала зріс відносно серпня: яловичина ‒ на 47% ‒ до 0,12 тис. тонн, свинина ‒ на 172% ‒до 1,1 тис. тонн, м’ясо птиці ‒ на 30% ‒ до 13,7 тис. тонн, субпродукти ‒ на 50% ‒ до 2,2 тис. тонн, сало ‒ на 54% ‒ до 7,2 тис. тонн.

Експорт, навпаки, впав по всіх товарах, окрім яловичини й сала (яловичина ‒ +4% до 3,4 тис. тонн), свинина –70% до 0,1 тис. тонн, м’ясо птиці –8% до 20,4 тис. тонн, субпродукти –11% до 0,7 тис. тонн, сало зараз взагалі не експортується.

Загальний імпорт свинини, м’яса птиці і сала з січня по вересень в цьому році більше, ніж рік тому, але експорт також збільшився, тож торговельне сальдо по м’ясу залишається позитивним. По субпродуктах і салу Україна залишається нетто-імпортером, зауважує експерт.

«Тепер зрозуміло, що зростання внутрішніх цін на м’ясо не може продовжуватися нескінченно, оскільки імпорт зростатиме, а експорт падатиме, збільшуючи пропозицію на внутрішньому ринку», ‒ підкреслює Андрій Панкратов.

За його прогнозом, найближчими тижнями ціни мають стабілізуватись або навіть дещо знизитися. «Відкат може бути найбільш помітним по свинині, ціни на яку на світовому ринку зараз на спаді», ‒ уточнив експерт ФАО.

 

AgroTimes

 

 

 

 

 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!