Тваринництво

Чим обробляти шкаралупу інкубаційного яйця для підвищення газопроникності

Виводимість яєць, оброблених розчинами соляної кислоти й гіпохлориту натрію, становила 92,8% та 91,6% відповідно.

Про такі результати досліду пише журнал «Наше птахівництво».

У групі, обробленій розчином оцтової кислоти, виводимість була 91,4%, що на 0,5% більше проти контролю.

На розтині відходів інкубації яєць курей встановлено, що найменша кількість задохликів була в групі, обробленій розчином гіпохлориту натрію. Смертність зародків на пізніх стадіях розвитку здебільшого спричинена низькою проникністю шкаралупи для води й газів. Так, у дослідних групах кількість задохликів із ознаками загибелі від асфіксії, гіпоксії, набряків потилиці й інших ознак, що зазвичай пов’язані з низькою проникністю шкаралупи для води й газів, була меншою, ніж у контрольній групі.

Як порівняти з необробленою групою, кількість ембріонів із згаданими ознаками загибелі була меншою на 0,4% (від закладених на інкубацію яєць) у групі, обробленій розчином соляної кислоти; на 0,1% ‒ у групі, обробленій розчином оцтової кислоти; на 1,6% ‒ у групі, де проводили оброблення гіпохлоритом натрію.

Тобто оброблення яєць у другій половині інкубації розчином гіпохлориту натрію найефективніше знижує ембріональну смертність.

Хоча оброблення розчинами соляної й оцтової кислот підвищує виводимість яєць, їх використання в умовах виробництва недоцільне, бо спричинює корозію металевих частин інкубаційної шафи.