Тваринництво

Чим небезпечний інфекційний ларинготрахеїт у індиків

Інфекційний ларинготрахеїт може спричинити значні збитки за інтенсивного розведення сучасних високопродуктивних кросів індиків. Особливо за кліткового утримання та порушення температурно-вологісного режиму й режиму повітрообміну.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Збудник захворювання – герпесвірус. Він малостійкий до дії звичайних інактивантів протягом 1-2 хвилин.

Інфікування відбувається повітряно-крапельним шляхом, за прямого контакту здорової птиці з хворою, через інфіковані корми й воду.

Перебіг інфекційного ларинготрахеїту може бути гострим (3-10 діб), підгострим (2-3 тижні) та хронічним.

Розрізняють ларинготрахеальну та кон’юнктивальну форми захворювання. За ларинготрахеальної форми в індиків утруднене дихання через відкритий дзьоб, стогін і характерні хрипи з витягуванням шиї під час вдиху. Смертність в таких випадках у середньому становить 10-15%. При патологоанатомічному розтині характерне геморагічне запалення гортані та трахеї з казеозними, слизуватими або кров’яними пробками в останній.

За кон’юнктивальної форми казеозні маси скупчуються у синусах, уражується рогівка ока, слизова оболонка носової порожнини гіперемійована, з серозним або серозно-слизовим ексудатом.

Остаточно інфекційний ларинготрахеїт у індиків діагностують на основі серологічних, гістологічних і вірусологічних досліджень.

За підтвердження діагнозу хворих і підозрілих індиків забивають із дотриманням усіх ветеринарно-санітарних правил, а на господарство накладають карантин на 2 місяці. У цей період ретельно очищують і дезінфікують приміщення й обладнання. Всю умовно здорову птицю вакцинують живою вакциною.

Як повідомлялося, смертність індиків від віспи може сягати 25-30%.