Тваринництво

Чи здатні водорості у кормах для корів знизити викиди від молочного скотарства

Молочний гігант Fonterra у співпраці з австралійською компанією Sea Forest з’ясовуватимуть, чи може використання морських водоростей у кормах для корів скоротити викиди від промислових молочних стад.

Про це повідомляє Dairy Global.

У сезоні-2020/21 на одній із ферм у Тасманії використовуватимуть у якості харчової добавки морські водорості аспарагопсіс, які ростуть у Австралії і Новій Зеландії.

Під час лабораторних випробувань, проведених під керівництвом австралійської дослідницької організації CSIRO, морські водорості продемонстрували потенціал скорочення викидів від корів більше ніж на 80%.

Велика частина викидів від молочного скотарства припадає на корів, що виробляють метан при перетравленні кормів.

«Перші випробування показують, що ці викиди можуть бути знижені за рахунок включення в раціон корів натуральних морських водоростей, – зазначив менеджер із питань сталого розвитку австралійського філіалу Fonterra Джек Холден, –  і ми хочемо масштабувати наші дослідження».

Використання аспарагопсісу також може сприяти збільшенню продуктивності, додав він «Тому, якщо використання цих водоростей виявиться вигідним для фермерів і дозволить ефективно і безпечно скоротити викиди метану і їх можна буде легко додавати в корми, це спрацює й отримає велике поширення», – вважає Джек Холден.

За його словами, якщо дослідники отримають зелене світло за результатами на одній фермі, то досить швидко перейдуть на інші.

Викиди метану складають більшу частину впливу життєдіяльності людини на навколишнє середовище. За даними Fonterra, «вуглецевий слід» від поставок молока на ферми Нової Зеландії й Австралії зменшується, і вже на 30% нижче, ніж у Європі та Північній Америці.

Як повідомлялося, у майбутньому комах і мікроводорості можуть використовувати як корм для бройлерів.