Тваринництво

Чотири області вже використовують систему для контролю якості молока

Молочний модуль – система, яка передбачає, що кожне підприємство молочної галузі щомісяця або двічі на місяць здає проби загального молока, а інколи – від кожної корови до незалежної повноважної лабораторії. Метою такої системи, яка працює в усьому світі, є прослідковування безпечності молока на загальнодержавному рівні.

В Україні створення молочного модулю передбачено Законом «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» № 2042, який набув чинності 4 квітня 2018 року.

Про це пише milkua.

«На сьогодні в Україні така система вже створена і передана Держпродспоживслужбі. Вона діє в чотирьох областях: Полтавській, Вінницькій, Миколаївській і Харківській, –розповіла віце-президент Асоціації виробників молока з комунікацій Ганна Лавренюк. – Господарства областей вже починають здавати зразки молока до уповноважених лабораторій, прослідковуючи показники кількості соматичних клітин, бактеріальне забруднення, а також наявність інгібіторів та антибіотиків».

Доступ до бази має тільки переробний завод – лише той, із яким співпрацює господарство, і ветеринарний експерт, який слідкує за регіоном.

«Не варто сприймати систему як метод покарання або спосіб оштрафувати, – наголосила Ганна Лавренюк. – Це в першу чергу метод самоконтролю безпечності виробництва молока».

Крім того, згідно із законом № 2042, ветеринарна інспекція відвідала вже багато господарств, відслідковуючи безпечність і якість виробництва продукції,

«На сайті Держпродспоживслужби кожного листопада попереднього року встановлюють план перевірок на наступний рік, але господарства про це не попереджають. Тому це вже задача самого господарства перевірити план перевірки і відслідковувати себе», – зауважила Ганна Лавренюк. Зазвичай інспектор телефонує незадовго до прибуття на ферму, уточнила вона.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!