Тваринництво

Чому важливо підсисних поросят привчати до комбікорму

Чому важливо підсисних поросят привчати до комбікорму

Підсисні поросята потребують підгодовування. Хоча основною їжею для них є материнське молоко, кишківник має звикнути до рослинної їжі, а його слизова оболонка – утворити ворсинки та значно збільшити площу всмоктування.

Підгодовувати підсисних поросят потрібно з 7-10-денного віку. Корм потрібно кидати на підлогу так, щоб свиноматка теж могла його дістати. Саме свиноматка має показати поросятам, що комбікорм потрібно їсти, і вони почнуть робити це швидше.

Привчання підсисних поросят до комбікорму не дає особливого поліпшення ваги на відлученні, але важко переоцінити важливість цього процесу для подальшого росту поросят у період дорощування.

Якщо не вдаватися до додаткових заходів для заохочення поросят до поїдання комбікорму, то до відлучення почнуть їсти корм менше половини з них.

Існує система аналізу кольору мазків із прямої кишки підсисних поросят для визначення того, чи почали поросята їсти комбікорм: вона дає можливість оцінити ефективність підгодовування та за потреби поліпшити ситуацію.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!