Через переохолодження яєць може з’явитися «гумова» текстура жовтка
Якість жовтка яєць визначається кольором, хімічним, зокрема, вітамінним і жирнокислотним, складом, текстурою, щільністю і запахом.
Споживчі переваги щодо кольору жовтка – дуже суб’єктивні і значно варіюються залежно від країни. В Україні зазвичай віддають перевагу яйцям із насичено-жовтим кольором жовтка. Основним чинником, що визначає колір жовтка, є вміст у раціоні птиці каротиноїдів (ксантофілів тощо).
Бліді жовтки можуть бути внаслідок дефіциту в кормах певних поживних речовин, хвороби або мікотоксикозів. За додавання до раціону курей-несучок натуральних або синтетичних каротиноїдів можна маніпулювати кольором яєчних жовтків. Хороший за пігментацією жовток зазвичай отримують за додавання 15-20 г каротиноїдів на 1 тонну корму.
Проте включення більшої кількості, ніж необхідно для досягнення бажаного кольору, або неправильне співвідношення пігментів може призвести до появи оранжево-червоних жовтків.
Уміст вітамінів, мінеральний і жирнокислотний склад яєць також переважно визначає годівля курей-несучок. Істотне перевищення рекомендованих норм може призвести до протилежних наслідків.
З-поміж дефектів текстури жовтків основними є «гумова» текстура, яка є наслідком переохолодженням яєць, та розріджена текстура, основною причиною якої є занадто тривалий термін і неправильні режими зберігання яєць.
На якість жовтків курячих яєць можуть негативно впливати також насіння деяких бур’янів у кормах, застосування чи перевищення рекомендованих доз окремих препаратів, стреси, висока температура у пташнику. Ці дефекти можуть мати і спадковий характер.
Читайте також: За порушення фосфорно-кальцієвого обміну в курей яйця стають непридатними для інкубації