Через мікотоксикози свиней чистий прибуток скорочується на $5,07 на голову
Існує кілька різних показників допустимого рівня мікотоксинів у кормах, що не повинні допускати розвитку мікотоксикозів у свиней, пише журнал The Ukrainian Farmer.
За дослідженнями австрійських учених, навіть незначне перевищення меж афлатоксину (0,25 мг/кг корму) може знижувати продуктивність, пригнічувати імунітет, спричиняти підшкірні та внутрішньом’язові крововиливи.
1 мг/кг корму вомітоксину спричиняє діарею, деформацію кісток, підшкірні і внутрішньом’язові крововиливи.
Зеараленон у концентрації 0,5 мг/кг корму є причиною порушення статевої функції, зокрема з’являються симптоми, подібні до прояву тічки в ремонтних свинок. Живонароджені поросята від хворих свиноматок значно повільніше розвиваються, у них також спостерігається пригнічення імунної системи, а у свинок – почервоніння зовнішніх статевих органів. Після опоросу свиноматки повільніше відновлюються і пізніше приходять в охоту.
Охратоксин А у кількості 0,2 мг/кг корму знижує імунітет свиней, призводить до вітамінного дефіциту, уражує печінку й нирки, знижує продуктивність тощо.
Т-2 токсин (0,5 мг/кг корму) спричиняє зниження приростів, продуктивності, порушення репродуктивної функції, зростання схильності до захворювань заразними та незаразними хворобами.
Метааналіз негативного впливу мікотоксинів на продуктивність свиней і економічну ефективність виробництва показав, що мікотоксикози свиней на відгодівлі призводять до відчутних втрат для виробника. Прирости знижуються на 143 г на день, конверсія корму підвищується на 0,96 пункту, прибуток скорочується на $5,79 на голову.
Мікотоксикози свиноматок зменшують кількість живонароджених поросят на 1,13 голови, підвищують кількість мертвонароджених на 4,23% і знижують прибуток на $21,79 на гніздо.
А загальний вплив мікотоксикозів свиней від дорощування до фінішу виливається у зниження приростів маси тіла на 81,1 г на день, підвищення конверсії на 18 пунктів, скорочення чистого прибутку на $5,07 на голову.
Нагадаємо, для профілактики мікотоксикозу свиней необхідно використовувати кілька видів сорбентів. А за виявлення ознак хвороби зазвичай вдаються до симптоматичної терапії.