Тваринництво

Буйволів можна годувати простими й дешевими кормами

Буйволи зовсім невибагливі щодо раціону: їх можна годувати простими й дешевими кормами.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів зоотехнік буйволиної ферми «ТАСбіо» Олександр Сокуренко.

У буйволів значно вища засвоюваність кормів, ніж у корів, тож навіть за споживання звичайної соломи вони можуть давати прирости та надої.

«Але раціон годівлі значно впливає на смак продукції з буйволиного молока, особливо сирів, – зауважив він. – Якось ми пробували годували худобу сінажем і силосом, і це відразу відбилося на смакових якостях молока – з’явився кислий запах. Тому нині в раціоні люцернове, житнє і лугове сіно, висівки та комбікорм, ніяких консервованих кормів».

Сухостійні буйволиці споживають однорідну масу, а дійні отримують комбікорм під час доїння. До складу комбікорму входить зерно і мікроелементи, суміш під замовлення виготовляють два виробники: «Кремікс» (Полтавська область) і «Віта» (Київська область).

Буйволам для розвитку достатньо звичайних висівок. Цей економваріант корму дозволяє отримувати приріст до 1,5 кг на добу в перші пів року життя, далі – до 20 кг на місяць, зазначив Олександр Сокуренко.

Тварини краще поїдають якісно подрібнений міксером корм, лишають менше відходів.

Погодні умови не завжди сприяють заготівлі якісного сіна в достатній кількості, тому  «ТАСбіо» його докуповує.

«У майбутньому плануємо навколо ферми розширити площі під багаторічними травами для випасання буйволів», – розповів Олександр Сокуренко.

Як повідомлялося, «ТАСбіо» планує суттєво збільшити поголів’я буйволів. Вони менше хворіють, ніж корови.