Тваринництво

Буйволи мають відмінний імунітет і практично не хворіють

Буйволи мають відмінний імунітет і практично не хворіють

Торгівля буйволами – прибуткова справа: биків продають по $5/кг живої ваги, а за буйволиць просять по $10/кг. Самець у середньому важить 800 кг, а самиця – 300-400 кг.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Буйволи дають корисне без казеїну молоко жирністю 11%, у якому міститься вшестеро більше кальцію й білка, ніж у коров’ячому.

Нині в Україні залишилося близько 210 голів автентичних карпатських буйволів.

Наявність водойми – одна з головних умов утримання карпатського буйвола. Там він охолоджується від літньої спеки. До того ж щоденні водні процедури необхідні як гігієнічний захід проти ектопаразитів, які комфортно почуваються в густій довгій шерсті, і є головною загрозою здоров’ю буйвола.

«За добу дорослий буйвіл з’їдає 40 кг сіна та 6-8 кг суміші вівса та ячменю, — розповіла адміністратор ферми «Карпатський буйвіл» Інна Левдар. – І води вони п’ють багато — за раз до 60 л. Влітку має бути випас – 2 га зеленої паші на дорослу особину».

«Карпатський буйвіл» утримує в селі Олешник Виноградівського району Закарпатської області 60 буйволів, із яких 34 – самки репродуктивного віку.

Особиста гігієна буйволів – головна запорука їхнього доброго здоров’я. Чистокровні тварини мають відмінний природний імунітет, практично не хворіють, що також робить вигідним їх утримання. До того ж буйволів не вакцинують. Тому ветеринар на фермі допомагає хіба що порадами щодо їх утримання.  

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!