Тваринництво

«Бучачагрохлібпром» випоює телят якісним молоком 67 днів

«Бучачагрохлібпром» випоює телят якісним молоком 67 днів

ТзОВ «Бучачагрохлібпром» (Тернопільська область) випоює телятам тільки якісне молоко – те, яке здають на переробне підприємство.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів заступник директора з тваринництва «Бучачагрохлібпрому» Сергій Рекротюк.

«Ми переконані: добру корову треба вирощувати від самого народження, забезпечивши телятко відповідними доглядом і годівлею, – зазначив він. – Раніше використовували замінник молока, але це дорого обходиться. На кожній фермі маємо по три автомати випоювання – так звані кормомами, кожний із яких розрахований на випоювання 100-110 телят».

Господарство має схему випоювання телят, для кожної тварини – своя норма – 10-12 л молока на день, яке може випивати протягом доби за шість заходів. У звичайних умовах теля питиме не більше як тричі.

На 5-6-й день від народження на телятко надягають нашийник із чипом, де є вся інформація про нього. Кормомама зчитує цю інформацію й вираховує, скільки треба відміряти молока телятку, беручи за основу кількість днів від народження.

«Ми випоюємо телят протягом 67 днів, – зазначив Сергій Рекротюк.  – З 1-го по 5-й день норма – 6 л молока на день, до 20-го дня збільшуємо до 12 л, і так триває до 50-го дня. Потім норму зменшуємо й поступово протягом тижня відлучаємо телят від молока».

Ще одна перевага кормомами – завжди тепле молоко (38-40 ℃), додав він. Підігрівання молока контролюється автоматично. Це також впливає на стан здоров’я телят, адже відомо: якщо телятко вип’є холоднішого молока, збільшується ризик захворювань.