Бройлери, вирощені на соломі, мали нижчу живу масу проти курчат, утримуваних на тирсі
Учені дослідили продуктивність курчат-бройлерів кросу Росс-308 за утримання їх на підстилці з соломи (дослідна група) та деревній тирсі (контроль).
Підстилка з деревної тирси мала меншу вологість упродовж усього періоду вирощування птиці: в перший тиждень – на 2,5%, другий і третій – на 2,1%, четвертий – на 2,3%, п’ятий – на 3%, шостий – на 4,1%.
Загальна кількість мікробних тіл в 1 г підстилки з соломи була вищою в усі періоди, як порівняти з деревною тирсою.
Різний фізичний і санітарно-гігієнічний стан підстилок по-різному впливав на продуктивні показники курчат-бройлерів. Так, жива маса курчат у дослідній групі була нижчою у всі вікові періоди, як порівняти з контрольною. У забійному віці (42 доби) бройлери контрольної групи мали живу масу тіла більшу на 149 г (6,42%) проти ровесників дослідної групи. Вірогідна різниця на користь контролю встановлена, починаючи з 14-денного віку й до кінця вирощування.
Середньодобовий приріст живої маси курчат дослідної групи був нижчим на 3,5 г (6,4%), ніж у контрольній, а витрати корму – на 1 кг приросту більшими на 3,68%.
Збереженість поголів’я курчат-бройлерів, котрих утримували на підстилці з тирси, була вищою на 1,8% проти птиці, яку вирощували на підстилці із соломи.
Як повідомлялося, солому для підстилки у пташнику перед використанням необхідно знезаразити.
Додати коментар