Брак простору в загоні для свиней спричиняє зниження середньодобового приросту
При будівництві свиноферми треба визначити не лише загальну виробничу потужність, а й кількість загонів в одному приміщенні та, відповідно, чисельність свиней у них.
Необхідно враховувати вплив щільності поголів’я на виробничі показники тварин, особливості менеджменту й фінансові результати вирощування свиней за різних умов утримання.
У типових системах тварин утримують в одному загоні протягом кількох тижнів. У таких випадках щільність поголів’я свиней має визначати максимальна потреба в просторі. Так, у зоні дорощування критерієм буде маса поросят на момент переведення на відгодівлю, а для відгодівлі – маса під час реалізації на забій.
Результати численних досліджень демонструють, що брак простору негативно позначається на споживанні свинями корму й спричиняє зниження середньодобового приросту. Причому конверсія корму не змінюється: більша щільність тварин у загоні не впливає на рівень засвоєння поживних речовин.
Є припущення, що за скупчення свиней їхній потенціал до нарощування пісного м’яса знижується, погіршується споживання корму, а, отже, і ріст.
Також доведено, що кожне зменшення площі на голову на 3% призводитиме до 1% погіршення середньодобового приросту й споживання корму.
Під час визначення оптимального розміру загону слід ураховувати «вільний» простір. Це місце для годівлі, напування, сну, руху та випорожнень. Так, чим більша група свиней у загоні, тим зазвичай менше вільного простору.
Додати коментар